Rýchly kontakt

E-mail: monkas@monkas.sk
Telefón: 037/6513 933

Partneri

 

Doplnky - žalúzie

1. Žalúzie - interiérové


Interiérové žalúzie sú optimálnym technickým riešením. Svojou estetickou úpravou a jednoduchou ovládateľnosťou sú obľúbeným doplnkom vášho súkromia. Spĺňajú všetky požiadavky na ochranu pred slnkom, nežiaducim pohľadom suseda a nenáročnú údržbu. K dispozícii je mnoho farebných vyhotovení lamiel a horných krycích profilov.
Precízne prevedenie - každý, aj ten najjemnejší detail bol dôsledne prepracovaný. Svedčí o tom napríklad silónové vedenie, ktoré sa v horne časti šponuje až po úplnom dokončení montáže a v spodne časti sa uchytáva pomocou takmer neviditeľného plastového kolíka vo farbe profilu.

Farebné prevedenie - je možné v akejkoľvek farbe - Renolit, im. Dreva, RAL
komfortné ovládanie - Jednoduchá ovládacia retiazka umožňuje naklápanie, vyťahovanie a spúšťanie lamiel. Príchytka zaisťuje pohodlné uchytenie guličkovej retiazky v každej polohe.

 

2. Žalúzie - exteriérové


Vonkajšie žalúzie sú najvhodnejším exteriérovým tieniacim doplnkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zabraňujú priamemu slnečnému žiareniu a jeho škodlivými účinkami. Umiestnením žalúzií do exteriéru najúčinnejšie ovplyvníte tepelnú klímu v interiéri. Žalúzie môžu byť ovládané kľukou alebo elektrickým motorom 230V/50Hz. Motorové prevedenie má výhodu v možnosti zapojenia do inteligentného centrálneho elektronického systému, inak sú ovládateľné vypínačom alebo diaľkovým ovládaním. Žalúzie sú štandardne doplnené krycími plechy, ktoré pohľadovo ukrývajú zväzky vytiahnutých žalúzií, prípadne hlavne z dizajnového hľadiska sú ukrývané pod fasádu budovy. Používajú sa k zatieneniu okien rodinných domov, sú vhodným riešením pre zatienenie okien na administratívnych budovách a komerčných objektoch. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lankami alebo lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný Elox, ale v prípade požiadavky je možnosť dodať vo farbe RAL v štandardných 11-tich odtieňoch ako celý modul žalúzií. Najčastejšie sa používajú dva druhy vonkajších žalúzií, a to Vonkajšie žalúzie Z90 s tvarom písmena Z a šírkou hliníkových lamiel 90mm. Vonkajšie žalúzie s lamelami tvaru písmena C so šírkou lamiel 80 mm.

 

Blueartdesign.sk