Rýchly kontakt

E-mail: monkas@monkas.sk
Telefón: 037/6513 933

Partneri

 

Hliníkové okná

Hliníkové okná chránia váš dom alebo byt. Okrem majetkovej ochrany, vám poskytujú vynikajúce tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti vďaka optimalizovaným systémom tesnenia a viackomorovým stredovým tesnením. Možnosť zateplenia profilov zvyšuje tepelno-izolačné vlastnosti.


Parametre základných hliníkových profilov Aliplast

Profil IMPERIAL:

- trojkomorový teplý systém pre konštrukcie okien, dverí a stien. V profiloch je vytvorený tepelný most polyamidovým pásikom o šírke až 24 mm, preto je tento systém vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je 2,2-2,3 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky a hrúbky steny pri maximálnych rozmeroch krídla hlavne na priemyselné a administratívne budovy.


Šírka profilu: 65 mm (rámy okien, dverí, priečok a krídel dverí)
Šírka profilu: 74 mm (krídla okien)
Hrúbka steny: 1,7 – 2 mm pri max. rozmeroch krídla
Sklo hrúbky 4 – 51 mm

Profil ECONOLINE:

- systém bez tepelného mosta, čo predurčuje jeho použitie hlavne v interiéri. Tam je ho možné použiť na rôzne druhy prepážok, stien, okien i dverí. Hĺbka profilov je 51mm, hrúbka skla je možná v rozsahu od 3 do 38mm. Systém dverí dovoľuje použiť pánty vŕtacie ako aj šraubovacie.

Šírka profilu: 51 mm (rámy okien, dverí, priečok a krídel dverí)
Šírka profilu: 60 mm (krídla okien)
Hrúbka steny: 1,7 – 2 mm pri max. rozmeroch krídla
Sklo hrúbky: 3 – 38 mm


Profil SUPERIAL:

- päťkomorový systém so zosilnenou tepelnou izoláciou pre konštrukcie okien, dverí a stien. V profiloch je vytvorený tepelný most polyamidovým pásikom o šírke až 34 mm, preto tento systém vyhovuje náročnejším zákazníkom pre svoje tepelné a akustické parametre. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je menšie ako 2,0 W/m2K, čo podľa materiálovej normy DIN 4108 patrí do najkvalitnejšej skupiny 1,0 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien hodnotu U 1,0 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky a hrúbky steny pri maximálnych rozmeroch krídla vhodné pre administratívne budovy a rodinné domy.

Šírka profilu: 75 mm (rámy okien, dverí, priečok a krídel dverí)
Šírka profilu: 84 mm (krídla okien)
Hrúbka steny: 1,7 – 2 mm pri max. rozmeroch krídla
Sklo hrúbky: 14 – 64 mm

Profil MC-WALL:

- tepelne izolovaný systém hliníkovej fasádnej steny zložený z vertikálnych a horizontálnych priečok. Vyznačuje sa veľmi dobrou nosnosťou podporovanou doplnkami z ocele. Systém je populárny pre svoj vzhľad a vhodný pre priemyselné a administratívne budovy.

Šírka profilu: 55 mm (rámy okien, dverí, priečok a krídel dverí)
Hrúbka steny: 1,7 – 2 mm pri max. rozmeroch krídla
Sklo hrúbky: 2 – 31 mmProfil STAR:

Okenno-dverový systém STAR je určený hlavne na nízkoenergetické, pasívne a luxusné domy s výnimočnými vlastnosťami, ktoré zaručuje prerušenie tepelného mosta polyamidovými komôrkovými pásikmi so sklenými vláknami šírky 45mm doplnený špeciálnymi tesneniami.
Povrchová úprava profilov a kovaní vo farbách farebnej škály RAL vrátane štrukturálnych farieb a 7 druhov drevodekorov.
- Trojkomorový systém
- Súčiniteľ tepelného prestupu rámov: Uf v rozmedzí 0,6 - 1,23 W/m2K.
- Izolačná vložka pre prerušenie tepelného mostu šírky 45 mm vyrobená z inovačných materiálov
- Konštrukčná hĺbka profilov: 90 mm - rám a 99 mm - krídlo
- kovanie dverí valčekovými pántmi s veľkou nosnosťou
- zväčšená hĺbka založenia okenných tabúľ do profilov, ktorá významne zlepšuje tepelné a konštrukčné vlastnosti konštrukcii

Blueartdesign.sk