Rýchly kontakt

E-mail: monkas@monkas.sk
Telefón: 037/6513 933

Partneri

 

Zimné záhrady

Zimné záhrady zvyšuje kvalitu bývania na uvoľnenie a relax počas celého roka. Znižuje energetickú náročnosť prostredníctvom skleníkového efektu. Odvetranie a tesnenie je dôležité z hľadiska dokonalej funkčnosti. Konštrukcia a tvar zimnej záhrady sa dá prispôsobiť okoliu v plnej miere. Systém zastrešenia je možný sklenenou alebo polykarbonátovou výplňou s kompletným efektívnym systémom zvodov dažďovej vody a kompatibilnosťou s rámovými systémami dotvára zimnú záhradu.

Skupina systémov Aliplast Aliver zabezpečujú vyžadovanú tepelnú izoláciu vďaka prerušeniu tepelného mosta v mieste stredných aj krajných krokiev v úrovni uchytenia výplní striech a veľkú variabilitu tvarov, rozmerov a možností využitia.

V letných mesiacoch nadmernému prehrievaniu interiéru zabraňuje sklo s proti slnečnou funkciou alebo markíza interiéru zimnej záhrady.

Zimné záhrady - Záhrady - Aliver

Jedná sa o jedno a dvojsklonové tepelne izolované zastrešenia. Rozpätie zastrešenia je 4,4 m za predpokladu použitia polykarbonátu a 3,6 m so sklom – bez potrebného zosilnenia krokiev.

Pri použití vlastných zosilňovacích prvkov je rozpätie zastrešenia možné až do cca 6 m za predpokladu použitia polykarbonátu a cca 5 m so sklom.

Do systému je možné umiestniť strešné okná, ktoré sú užitočné pri vetraní.
Pri vyššej triede systému Aliver je možné projektovanie komplikovaných a neštandardných tvarov presklených zastrešení. Systém ponúka možnosť spájania rôznych uhlových sklonov v jednom zastrešení. V systéme je statická časť strechy umiestnená zvonku, to znamená nad výplňou. Vďaka tomu sa získava hladká, vnútorná precízne spojená viditeľná časť zimnej záhrady.

 • strechy zimných záhrad v súkromných aj komerčných budovách
 • zimné záhrady
 • krytie bazénov
 • pyramídové strechy a light streets, faceted roofs
 • zastrešenia konštrukcií s nepriezračnými vyplneniami strechy


Zimné záhrady - Záhrady - Victorian PlusSystém zastrešenia zimných záhrad s tepelnou izoláciou. Výška systému je ľubovoľná a rozpätie zastrešenia je od 1,8 do 4,5m. Typové uhly pre túto o o o konštrukciu sú 90 , 135 a 150 . Tento systém sa od ostatných odlišuje svojim tvarom a estetickou formou. Je považovaný za nadštandardný až luxusný systém.

 • luxusné zimné záhrady
 • strechy zimných záhrad hlavne rodinných domoch
 • pyramídové strecha a light streets


Zimné záhrady - Pergola

APS
Tento systém je spriaznený so systémom Aliver. V porovnaní s Aliverom sa ale kombinuje s drevom. Profily vytvárajú konštrukciu systému, drevo má skôr doplnkový charakter, pričom je možné profily nalakovať do farby imitácie dreva. Hrúbka sklenenej výplne je 16, 20 alebo 32mm. Systém je obľúbený svojou estetickou hodnotou, výrazom a vzhľadom dreva.

 • prístrešky pre autá
 • strechy terás, alebo otvorených priestranstiev

PR
Systém zastrešenia, ktorý doplňuje nosnú drevenú alebo oceľovú konštrukciu. Hliníkové profily sa opäť môžu lakovať do farby dreva. Na konštrukciu sa kladie sklo ale aj polykarbonát (16, 20, 25 alebo 32mm).

 • prístrešky pre autá
 • strešné pokrytie pre drevené besiedky, alebo zimné záhrady

 

Blueartdesign.sk